Dystrybutorem produktów zawartych w serwisie jest
PHU AVE.





Firma rozpoczęła działalność w roku 1990. Obszarem naszej działalności jest sektor petrochemiczny.
Poprzez rozwój i prężną działalność na rynku
podjęliśmy współpracę z wiodącymi producentami smarów i olejów specjalnych, co zaowocowało
zaufaniem i zadowoleniem naszych klientów.

Zakres działalności firmy:
* specjalistyczne produkty smarne dla przemysłu
* rozpuszczalniki, plastyfikatory, glikole i kwasy
* dodatki depresujące do olejów napędowych
* kleje specjalne
* masy wygłuszające
* dodatki potasacyjne do benzyny
* uszlachetniacze, stabilizatory
* markery fiskalne do oleju opalowego, barwniki
* destylarki do zanieczyszczonych rozpuszczalników
* wirówki do olei i chłodziw obróbczych
* paliwa wzorcowe



Wszelkie materiały publikowane na stronie stanowią własność PHU AVE Jerzy Będkowski i podlegają prawnie chronionym prawom autorskim.

Żadna część jak i całość materiałów zawartych na stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie bez pisemnej zgody PHU AVE Jerzy Będkowski.

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody PHU AVE Jerzy Będkowski jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.


INSTYTUT NAFTY I GAZU

7 stycznia 1945 r. nastąpiło oficjalne otwarcie Instytutu Naftowego, który od razu rozpoczął intensywną działalność na rzecz krajowego górnictwa nafty i gazu.

W roku 1948 Instytut Naftowy został przeniesiony do Krakowa, a w Krośnie pozostał jego oddział, działający do dnia dzisiejszego.

W marcu 1952 r. w Warszawie zostało utworzone Centralne Laboratorium Gazownictwa (CLG). W 1970 roku Laboratorium przeniesiono do Krakowa, a w 1972 roku na bazie CLG utworzony został Instytut Gazownictwa z siedzibą w Krakowie i oddziałem w Warszawie.

We wrześniu 1958 r. trzy Zakłady Instytutu Naftowego zajmujące się problematyką przerobu ropy naftowej przeniesiono do dużego, nowoczesnego kompleksu laboratoriów w Krakowie i podporządkowano Ministerstwu Przemysłu Chemicznego, jako Centralne Laboratorium Technologii Nafty (CLTN). W roku 1962 CLTN połączono z Centralnym Laboratorium Produktów Naftowych w Warszawie. W roku 1963 Rada Ministrów nadała CLTN nazwę Instytut Technologii Nafty, tworząc jednostkę w randze instytutu naukowo-badawczego.

31 grudnia 1975 r., w wyniku połączenia Instytutu Naftowego z Instytutem Gazownictwa, utworzony został Instytut Górnictwa Naftowego i Gazownictwa z siedzibą w Krakowie oraz z oddziałami w Krośnie i w Warszawie.

W roku 1993 nastąpił podział Instytutu Technologii Nafty na Instytut Technologii Nafty w Krakowie i Centralne Laboratorium Naftowe w Warszawie.

W dniu 1 lutego 2004 r. - Instytut Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, rozporządzeniem Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej, zmienił nazwę na Instytut Nafty i Gazu.

1 stycznia 2008 r., na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 3 października 2007 r., Instytut Technologii Nafty włączono do Instytutu Nafty i Gazu. Od tego dnia działalność Instytutu obejmuje całokształt działań związanych z ropą naftową i gazem ziemnym, począwszy od poszukiwania i eksploatacji złóż węglowodorów poprzez magazynowanie, transport, dystrybucję i użytkowanie gazu ziemnego, ropy naftowej i produktów naftowych, aż po rozwój i doskonalenie technologii wytwarzania paliw płynnych.